Otwieramy nabór do grupy rekonstrukcyjnej Strajku Szpularek

Interesujesz się lokalną historią? Jesteś społecznikiem i lubisz nowe wyzwania? Dołącz do naszej grupy rekonstrukcji historycznej i odtwórz razem z nami losy robotników żyrardowskiej fabryki lnu.

Z wielką radością informujemy, że już 5 października na plenerowym terenie industrialnego bielnika przy Muzeum Lniarstwa odbędzie się coroczna inscenizacja Strajku Szpularek. To niezwykłe wydarzenie będzie okazją do przypomnienia i uhonorowania historii uciśnionych szpularek i tkaczy żyrardowskiej fabryki z 1883 roku, mającej ogromny wpływ na dalsze losy Żyrardowa. By ukazać skalę i autentyczność zdarzeń, potrzebujemy właśnie Ciebie!

Nie liczy się wiek ani płeć! Szukamy dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, którzy chcieliby pomóc nam w stworzeniu prawdziwej inscenizacji historycznej. Twoje zaangażowanie i pasja są dla nas najważniejsze!

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres fundacjafabrykafeniksa@gmail.com. Serdecznie zapraszamy również na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 18:00 w Muzeum Lniarstwa.

Dołącz do nas i stań się częścią tego wyjątkowego wydarzenia! Stwórzmy razem coś wielkiego!

Kontakt: 536 400 199 lub  731 318 800
Miejsce: Muzeum Lniarstwa, ul. Dittricha 18, 96-300 Żyrardów