Głosujemy na BIELnik po robocie!


Głosujemy na BIELnik po robocie!

 

Specjalnie dla Was ma szanse powstać strefa wypoczynku, relaksu, miejsce do spotkań i wydarzeń artystycznych – jednym słowem „BIELnik po robocie”! Hamaki, leżaki, plaża, grill, zieleń… a to wszystko w industrialnej przestrzeni przy Muzeum Lniarstwa. To wyłącznie od Was zależy czy projekt ogrodu społecznego zostanie zrealizowany… Walczymy o 50 000 zł w programie LECHSTARTER i potrzebujemy Waszego wsparcia w głosowaniu internetowym, które potrwa do 8 maja br. do godz. 14:00.

Co zrobić, żeby zagłosować?
• Wejdź na stronę internetową
http://lechstarter.urbanforms.org/proj…/…/bielnik-po-robocie
• Kliknij „Głosuj” i wypełnij krótki formularz
• Wejdź na swoją skrzynkę mailową i potwierdź oddanie głosu klikając w link aktywacyjny

Pamiętaj, że głosować można codziennie! Muzeum Lniarstwa uruchomiło już wyobraźnię, ale czy Leszek Chmielewski uruchomi środki? To zależy już tylko od Ciebie! Wśród 30 projektów, internauci wybiorą 10 najlepszych, które otrzymają dofinansowanie.

Co to jest BIELnik po robocie?
Pomysł stworzenia otwartego dla wszystkich ogrodu społecznego narodził się z chęci zaktywizowania części zapomnianego i zniszczonego terenu poprzemysłowego po nieczynnych Zakładach Lniarskich w Żyrardowie na obszarze tzw. Bielnika. Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie ma w planach ożywić ten teren stwarzając mieszkańcom możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego w industrialnym klimacie budynków z czerwonej cegły. Mury dawnej fabryki, które dotychczas zniechęcały i odstraszały, zamienią się w zieloną przestrzeń, tętniącą życiem, która zostanie stworzona przez mieszkańców dla mieszkańców.
„BIELnik po robocie” to nowy punkt kulturalny na mapie Miasta, który będzie otwierany w sezonie letnim (maj-wrzesień). Powstanie strefa artystyczna ze sceną i miejscem pod plenerowe wydarzenia, piaszczysta plaża z leżakami, strefa wypoczynku z hamakami i siedziskami przygotowanymi na oryginalnych pofabrycznych wózkach, strefa gastronomiczna ze stołami, grillem z wędzarnią, a także strefa warsztatowa. Cała przestrzeń zostanie wzbogacona o zieleń, tj. krzewy, drzewa oraz ogród lniany. Elementem przestrzeni będzie także ostatnia istniejąca lokomotywa zakładowa.

Muzeum Lniarstwa, które jest pomysłodawcą projektu, ubiega się o zewnętrzne środki na realizację ogrodu społecznego w ogólnopolskim programie LECHSTARTER. Wśród nadesłanych niespełna 300 wniosków z całej kraju, jury konkursu zakwalifikowało żyrardowską inicjatywę do II etapu, tzn. do głosowania internetowego. Teraz wśród 30 projektów, które ubiegają się o grant w wysokości 50 000 zł, to internauci wybiorą 10 najlepszych pomysłów, które zostaną zrealizowane.