Audioprzewodnik po Muzeum Lniarstwa już dostępny
Już jest! Audiowycieczka po Muzeum Lniarstwa rozszerzyła ofertę edukacyjną placówki. Rusz po przygodę korzystając z audioprzewodnika i dowiedz się co kryją poprzemysłowe hale pamiętające czasy Zakładów Lniarskich w Żyrardowie. Wystarczy założyć słuchawki i wcisnąć guzik, a głos lektora poprowadzi Cię po ekspozycjach. Urządzenia można wypożyczyć w recepcji instytucji.
Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie dołączyło do grona placówek muzealnych, w których można udać się na audiowycieczkę. Jest to rodzaj spaceru z historią w tle, który służy do indywidualnego zwiedzania obiektów turystycznych z wykorzystaniem materiałów audio o charakterze przewodnika. Korzystanie z odbiorników jest bardzo intuicyjne. Po wybraniu odpowiedniej ścieżki, należy wcisnąć jedynie guzik wyzwalający pierwszą treść opowiadaną przez narratora. Później nie trzeba już szukać poszczególnych wystaw, martwić się kolejnością zwiedzania, wpisywać numerów czy przewijać treści w urządzeniu. Nagrania włączą się automatycznie w trakcie zwiedzania i wskażą trasę.
Do wyboru dostępne są dwie ścieżki zwiedzania: ścieżka podstawowa dla dorosłych i starszej młodzieży w języku polskim oraz ścieżka anglojęzyczna dla obcokrajowców. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem trwa około 50-60 minut, natomiast biorąc pod uwagę chęć zapoznania się z pozostałymi informacji udostępnionymi na wystawach, czy wzięcie udziału w pokazie tkania, pobyt może wydłużyć się nawet do 1,5-2h. Audioprzewodniki można wypożyczyć w recepcji Muzeum Lniarstwa w miarę ich dostępności (liczba odbiorników jest ograniczona).
Zadanie publiczne pn. „Śladami robotników żyrardowskiej fabryki lnu – stworzenie nowego produktu turystycznego o charakterze audiowycieczki w oparciu o dziedzictwo poprzemysłowe Zakładów Lniarskich w Żyrardowie”, organizowane przez Fundację Fabryka Feniksa, zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zasady zwiedzania
REGULAMIN WYPOŻYCZANIA AUDIOPRZEWODNIKA
Informacje o projekcie
MUZEUM LNIARSTWA W ŻYRARDOWIE ZAPRASZA NA AUDIOWYCIECZKĘ – INFORMACJA PRASOWA